Κυριακή, 17 Δεκεμβρίου 2017  Ελληνικά | English
Αγαπητέ επισκέπτη,

Σας καλωσορίζουμε στην ανανεωμένη ιστοσελίδα της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δωδεκανήσου, της οποίας σκοπός είναι η παροχή πληροφορίας που καλύπτει το πλήρες φάσμα των θεματικών που ενδιαφέρουν τους εκπαιδευτικούς.

Διανύουμε την εποχή της Κοινωνίας της Πληροφορίας όπου τόσο ο Μαθητής όσο και ο Εκπαιδευτικός έχουν στη διάθεσή τους πρόσβαση στην αέναη ροή της διαδικτυακής πληροφορίας. Η παραδοσιακή διδασκαλία πλαισιώνεται από τη Διεπιστημονικότητα και τη Διαθεματικότητα. Η συμβατική επιμόρφωση έχει εμπλουτιστεί αξιοποιώντας τα δυναμικά εργαλεία της εποχής της Διά Βίου και της Από Απόσταση Εκπαίδευσης. Η παγκοσμιοποίηση έχει μετατρέψει το ελληνικό σχολείο σε ένα χώρο πολυεθνικό και πολυπολιτισμικό. Αυτές οι παράμετροι καθιστούν το σχολείο χώρο πιο δυναμικό και απαιτητικό από ποτέ, για όλους τους εμπλεκόμενους, και περισσότερο για το Μαθητή και τον Εκπαιδευτικό.

Ελπίζουμε ότι ο διαδικτυακός τόπος που επισκέπτεστε θα λειτουργήσει ως ένα αξιόπιστο και αποτελεσματικό εργαλείο ενημέρωσης και επικοινωνίας, καλά διαρθρωμένο, υποστηρικτικό του διαλόγου, ανοικτό σε προτάσεις βελτίωσης, ευέλικτο σε προσαρμογή σε όποιες νέες ανάγκες επισημανθούν.

Καλή συνέχεια και καλή δουλειά σε όλους
Ο Διευθυντής της
Διεύθυνσης Β΄θμιας Εκπαίδευσης Δωδεκανήσου
Ιωάννης Παπαδομαρκάκης

Επιλέξτε από τη λίστα στα αριστερά, το Γραφείο ή το Τμήμα για το οποίο αναζητάτε πληροφορίες ή κατεβάστε στον υπολογιστή σας το οργανόγραμμα της Δ/νσης Β’θμιας Εκπ/σης Δωδ/σου σε εκτυπώσιμη μορφή.

Κατεβάστε σε PDF το σχεδιάγραμμα των γραφείων

Αρχική Σελίδα \ Δομή - Τμήματα \