Παρασκευή, 23 Αυγούστου 2019  Ελληνικά | English
Διεθνές συνέδριο "Τέχνες και εκπαίδευση: δημιουργικοί τρόποι εκμάθησης των γλωσσών"
Επιμορφώσεις - Εκδηλώσεις \ Ημερίδες - Διημερίδες - Συνέδρια - Τρίτη, 23 Νοεμβρίου 2010 12:48:00

Στόχος του συνεδρίου είναι η διερεύνηση των δυνατοτήτων σταδιακής εισαγωγής μιας σύγχρονης γλωσσοπαιδαγωγικής προσέγγισης μέσω των τεχνών στην εκμάθηση και κατανόηση της μητρικής ή / και της ξένης γλώσσας, προτείνοντας εποπτικό υλικό και μεθόδους μάθησης κατάλληλα επεξεργασμένα για τους μαθητές του Νηπιαγωγείου και τις πρώτες τάξεις του Δημοτικού Σχολείου.

Αρχική Σελίδα \ Επιμορφώσεις - Εκδηλώσεις